Yurtdışında >>

American Intercontinental University

Amerikan InterContinental University London (AIU London), Londra’nın merkezinde yer alan ve öğrencilere lisans ve yüksek lisans düzeylerinde programlar sunan, kariyer odaklı özel bir üniversitedir.

Üniversite işletme, moda tasarımı, moda pazarlama, moda tasarım ve pazarlama, iç tasarım, medya yapım ve görsel iletişim alanlarında lisans programları sunmaktadır.
Program Ücreti:  £5,580
Popüler Bölümler:
  • İşletme
  • Ceza Hukuku
  • Dizayn
  • Eğitim
  • Bilgi Teknolojileri
American Intercontinental University
Yüksek lisans programları ise yoğun ve tek senelik olan İşletme programlarıdır. Üniversite ayrıca ana dilleri İngilizce olmayan öğrencilere yardımcı olmak için İngilizce kursları da vermektedir. AIU London, American InterContinental University, Atlanta Georgia’nın kampuslerindendir. American InterContinental University, Southern Association of Colleges and Schools tarafından lisans ve yüksek lisans diplomalarını verebilecek bir kurum olarak gösterilmiştir. Bu, AIU London da dâhil olmak üzere tüm kampusleri içerir.
AIU London’ın bazı programları Birleşik Krallık’ta London South Bank University tarafından kabul görmektedir. American InterContinental University London, resmi olarak Eğitim Departmanı tarafından Birleşik Krallık’ta yüksek öğrenim veren bir kurum olarak gösterilmektedir ve departmanın resmi listesinde de yer almaktadır.
Şu an AIU London öğrencileri, London South Bank University’de Moda Tasarımı, Moda Pazarlama, Moda Tasarım ve Pazarlama, İç Tasarım ve Görsel İletişim gibi pek çok bölümde lisans programlarına başvurabilmektedirler.
Akademik
AIU London lisans öğrencileri genelde iki ile dört sene içerisinde programlarını tamamlarlar. AIU öğrencilerine esneklik ve kişisel özgürlük sunan, nadir bir özellik bulunmaktadır çünkü üniversitenin bir akademik sene içerisinde dört dönemi vardır.
Başvuru yaparken öğrenciler her sene tek bir bitiş tarihine sıkıştırılmazlar. İstedikleri her zaman, ihtiyaçlarına uygun olan her dönem başvuru yapmaları mümkündür. Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında başlayan başvuru günleri bulunmaktadır.
İmkânlar
AIU London kampusu, pek çok derslik, bilgisayar laboratuvarları, sanat, tasarım, fotoğraf ve medya yönetim stüdyolarını içeren altı binadan oluşmaktadır. Kütüphanede, üniversite müfredatını desteklemek için büyük bir kitap, dergi, gazete ve günlük koleksiyonu vardır ve artık televizyon monitörleri, videolar, slidelar ve kelime işlemcilerinin de bulunduğu bir görsel-işitsel koleksiyona da sahiptir.
Muhteşem konumu ve imkânlarıyla büyük firmalardan ve ödüllü tasarım atöleyelerinden gelen ziyaretçi eğitimcileri de kendine çeken üniversite, bu ve benzeri kuruluşlarda da staj olanağı sunmaktadır.
Öğrenci Yaşamı
AIU London, öğrenciler ilk geldiğinde onlara kampusu ve şehri tanıtmak, üniversitedeki arkadaşlarıyla sosyalleşmelerini sağlamak adına oryantasyon aktiviteleri düzenler.
Öğrenciler, profesyonel kurumların da tanıdığı pek çok grup ve klübe iştirak etme konusunda teşvik edilir. Ayrıca alan gezileri ve eğitim turları, kendi alanlarında çok iyi olan kişilerle tanışma olanağı da sunar.
AIU London kariyer yerleştirme yardımı da sunmaktadır. Bunlara ek olarak kariyer servisi özgeçmiş hazırlama konusunda yardımcı olurken hazırlık niteliğinde iş görüşmeleri de düzenlemektedir.
Birleşik Krallık ve Avrupa’daki kimi yerlere yapılan gezilerin yanı sıra partiler, spor aktiviteleri ve hafta sonu tatilleri gibi pek çok kültürel ve sosyal faaliyetler de düzenlenmektedir.
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. American Intercontinental University
Kategori : İNGİLTERE'DE ÜNİVERSİTE FİYATLARI and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın