Yurtdışında >>

CAMBRIDGE MEDICAL ENGLISH

Cambridge Medical English , İngiltere’deki hastanelerde çalışan ya da bunu yapmak için hazırlanan doktorlar, sağlık çalışanları ve tıp öğrencileri için yeni bir İngilizce dil sağlayıcısıdır.

Kurslarımızın amacı hem tıbbi İngilizceyi anlamanız konusunda sizi geliştirmek hem de İngiltere’deki çalışma ortamları, çalışanların görevleri ve beklentileri konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır. Dil becerilinizi geliştirerek ve böylece de meslektaşlarınızla, hastalarla ve sağlım personeli ile iletişimizinizi geliştirmek sizi daha özgüvenli yapacaktır.

Neden tıbbi İngilizce kurslara ihtiyacımız var?

Yurtdışındaki doktorlar genelde kabul edilebilir bir İngilizce seviyesine sahiptir ancak hastaların semptomları ve hastalıklarını açıklarken kullandıkları tıbbı terminoloji ve bunların ses bilgisi hakkında eksik yanları vardır.

 

Hastanelerde en çok karşılaşılan durum doktorların mesleki eksiklikleri değil daha çok yanlış anlamalar yada yanlış telaffuzlardan dolayı çıkan sorunlardır.Bu herkes için can sıkıcı olabilir hatta güvenliğinizi tehlikeye sokabilir.

Genellikle başka ülkelerden gelen doktorlar hastalarının onları anlamadığını düşünüp kendilerine olan güvenlerini kaybederler hatta meslektaşları da onları onları yeterince ciddiye alıp sorularını cevaplamayabilirler ve bunların tek nedeni telaffuz eksiliği olacaktır.

Şirket Profili

Cambridge Medical English’i öne çıkaran bir diğer özellikte öğretmenlerin hepsinin tıp yada hemşirelik altyapısına sahip olmasıdır.

Kurs Çeşitleri

Cambridge Medical English adayın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir çok kurs tipi sunmaktadır. Başlıca dersler 5 gün veya 35 saat çalışma gerektirir ve iki alanı kapsamaktadır.Konular aşağıdakiler gibi olabilir.

1)      Klinik ortamda dil ve iletişim şu alanlar üzerine yoğunlaşmıştır: Layman’ın tıbbi terminolojisi, hasta geçmişini öğrenme ve yazma, sevk ve tahliye mektupları yazmak, belirtileri sormak, tanıyı koymak, uygun ilaç ve reçeteyi yazmak.

2)      Bazı kliniksel olmayan konular: Nasıl iş bulunur? , NHS yapısı ve yönetimi, GMC, bir doktorun görevleri, CME ve doğrulama ve diğer güncel tıbbi etik konular ve tartışmalar. Ayrıca biz tıp fakültesine giriş, seminerler ve hasta sonu atölyelerini de öneririz.

Özet Olarak

-Cambridge tıbbi İngilizce dil ve telaffuz becerilerini geliştirmek.

-Tıbbi alanda kullanılan dili ve geliştirilmesi gereken iletişim becerilerini geliştirmek.

-Karşılaşılaşılabilecek sorunları öngörerek bunları aza indirgemek ve böylece adaylara daha fazla özgüvene sahip olmasını hedeflemektedir.

Cambridge Medical English fiyat listesi

Kategori : İNGİLTERE DİL OKULLARI, İNGİLTERE DİL OKULU FİYATLARI and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın