Yurtdışında >>

LEEDS ENGLISH LANGUAGE SCHOOL

İNGLİZCE IELTS DESTEK

NEDEN LEEDS İNGLİZCE OKULU?

LEEDS

Birleşik Krallığın, şehir ve üniversite eğitimi için favori bölgesi

İNGLİZCE VE IELTS

Hızlı İngilizce öğretimi, mükemmel sınav sonuçları

EKSTRA YARDIM

Bireysel yardım ve destekleme

Üniversiteye geçiş

Yerleşim

*****

LEEDS’TE YAŞAM

· Güvenli, arkadaş yanlısı ve bütçeye uygun

· Londra’ya sadece 2 saat ve Manchester’e 1 saat uzaklıkta

· 2 büyük üniversite

· Uluslararası havalimani

· Mükemmel alışveriş merkezi ve gece hayatı

· Oylarla seçilmiş “en iyi üniversite bölgesi”

· Muhteşem güzellikte kırsal alanlarla çevrilidir

· Mükemmel spor ve eğlence imkanları

· Birleşik Krallığın önemli iş ve finansal merkezi

*****

OKULUMUZ

Okulumuz, kendinizi evinizdeki kadar rahat hissedeceğiniz cana yakın bir yer, öğretmenlerimiz konularında uzman deneyimli profösyönellerden oluşan iyi bir öğrenim almak için ideal bir yerdir. İki kampüsümüzde toplam 200’ün üzerinde öğrenciye eğitim verebilecek kapasiteye sahiptir. Öğrencilerimizin çoğunluğu okulumuzu arkadaşlarına ve ailelerini tavsiye etmişlerdir. Okulumuz, Genel Yönetim ve Öğrenci Eğitimi üzerine British Council tarafından onaylıdır.

ÖĞRENCİLER

· Öğrencilerimiz çok çalışır ve mükemmel sonuçlar alırlar.

· Genel İngilizce kurslarımız, İngilizce’nizi çok çabuk şekilde geliştirmeye yardım eder ve özgüveninizi sağlar.

· IELTS kurslarımız, gelecekte olası bir üniversite veya kolej eğitimi almak için gereklidir. Okulumuz IELTS notunu almanıza yardımcı olur. Bazi öğrencilerimiz mükemmel IELTS sonuçları almışlardır.

KURSLAR

· Yüksek kalitede bir yıllık kurslar

· Eğitsel ve bireysel öğrenim planları

· Genel ve Akademik İngilizce

· IELTS hazırlık kursları

· Mükemmel sınav sonuçları

PERSONEL VE ÖĞRETMENLER

· Kendilerini işlerine adamış öğretmenlerimiz ve diğer çalışanlar Leeds’te kaldığınız süreyi unutulmaz kılacaklardır. Her öğretmenimizin en düşük 3 yıl deneyimi vardır.

****

TESİSLER

Okulumuz birbirinden yürüyerek 15 dakika aralıklı iki kampüsten duşur. Öğrencilerimizin zamanlarını geçirmekten hoşlandıkları faaliyetler aşağıda gösterilmiştir:

Bilgisayar ve kişisel çalışma odası:

· Hızlı internet bağlantısı

· Güncel lisans öğrenim programları

· IELTS ve Genel İngilizce için kişisel öğrenim gereçleri

Mutfak ve Dinlenme odası

· Sınırsız çay ve kahve

· 100’den fazla kanal gösteren televizyon

· Ücretsiz kablosuz internet

Büyük ders odaları

Sosyal Aktivite Programı

Burley Road Kampüsünde interaktif beyaz tahta

Victoria Road Kampüsünde açık alan bahçe

DESTEK

Bizler;

· Okula ilk varış anınızdan itibaren sizlerin yanında olacağız

· Birleşik krallık’ta ki herhangi bir probleminizde yardımcı olacağız

· Banka hesabı açmanıza, polise kaydınıza ve öğrenci kimliği almanıza yardımcı olacağız

· Daha ileriki öğrenim tercihleriniz için tavsiyeler vereceğiz

· Sınavlara kaydınızı yapacağız

· Vize yenileme işlerinde öncülük yapacağız

· 18 yaş altı öğrenciler için özel kurallar uygulayacağız

YERLEŞİM

Okul dışında ders çalışmak ve rahatlamak için bir yere ne kadar ihtiyaç olduğunu çok iyi biliyoruz. Biz, aşağıda yazılanları ayarlamanıza yardımcı olabiliriz:

· Evde kalma – Study Links International tarafından organize edilmiş civar aile evlerinden birinde yaşamak.

· Üniversite yurtları – Diğer yabancı uyruklu öğrenciler ile beraber (sadece 18 yaş ve üzeri için).

· Kişisel kiralık daire yada ortaklaşa kiralık ev.

LEEDS İNGİLİZCE ÜNİVERSİTE VE KOLEJ İLERLEME BAĞLANTILARI

Biz, Birleşik Krallık’ta sonraki aşamadaki lise bitirme sıavları, Üniversite taban hazırlık kursları veya Üniversite Master kurslarını sizler için organize edebiliriz.

ÖĞRENCİ YORUMLARI

1. Suudi Arabistan’dan Faisal:

“Öğretmenler cana yakın ve sınıfta öğretim esnasında çeşitli aktiviteler kullanıyor. Sıkı bir şekilde çalışmamı motive ettiler ve ben büyük bir ilerleme kaydettim. Sınıf içerisinde zaman akıp gidiyor. Bir çok arkadaş edindim ve Leeds’te mükemmel zaman geçirdim.”

2. İran’dan Baharak:

“Burada olmaktan çok hoşlandım ve İngilizcem, bu okul sayesinde oldukça gelişti. “ Bir sonraki öğrenim: Bradford Üniversitesi bilgisayar programlama Master’ı.

3. Kolombiya’dan Maria:

“Kaldığım ev mükemmel ve sınıflar harika. Değişik ülkelerden kişilerle komünikasyon içerisinde olmak çok faydalı oldu.”

4. Kore’den Sohee:

“ Okulumdan çok memnunum. Mükemmel bir atmosfere sahip olmasının yanında bulunduğu yerde çok güzel.”

NOTRE DAME KOLEJİ

Notre Dame Koleji 1896 yılında kurulmuş olup Leeds Üniversite Kampüsü’nün karşısında yer almaktadır. Yaşları 16 ile 20 arasında değişen yaklaşık 1500 öğrencisi vardır. Her sene bu koleje diğer ülkelerden yaklaşık 50 öğrenci gelir. Bu öğrenciler, Birleşik Krallık öğrencileriyle beraber lise bitirme sınavlarına hazırlanmanın yanında personelin yardım ve rehberliği öncülüğünde etkileyici derecede çeşitli kurslardanda yararlanır.

Bunun yanında tüm yıl boyunca sosyal eğlenceler ve geziler düzenlenir. Olağanüstü lise bitirme sınavları başarı oranı ve bazı en iyi üniversitelere geçiş oranı Notre Dame Koleji’ni akademik ve kişisel amaçlarına ulaşmayı tasarlayan bir çok öğrenci için ilk tercih yapmıştır.

Tesisler

Notre Dame, mükemmel bir kütüphane, lisans ve bilim laboratuarları ve büyük spor binalarına sahiptir. Öğrencilere hızlı internet bağlantısı, baskı ve tarama faaliyetleri sunan modern ve çeşitli bilgisayar tesisleri bulunmaktadır.

Spor dalları

Badmintondan basketbola çeşitli spor dallarına sahip olan okulda ayrıca öğrencilere NBA’da hocalık yapmış profösyönel bir koçtan birebir ders alma imkânı sağlanmaktadır.
NASIL BAŞVURULUR
Lise bitirme sınavlarına giriş koşulu: IELTS 5,5 ve iyi derecede lise sınav sonuçları.

A Level (Lise bitirim) sınav sonuçları

Notre Dame, her sene Birleşik Krallık’ta en iyi bazı A Level sonuçlarına ulaşır. Öğrencilerin %98’i sınavı geçer ve diğer ülke öğrencilerinin %76’sıda A veya B notuyla bu başarıya ortak olur.

İlerleme

Uluslararası öğrencilerin Birleşik Krallık’ta üniversiteye geçiş oranı olağanüstü bir rekora sahiptir. Bu öğrencilerin çoğu Birleşik Krallık’ta adı sayılır LSE, York, Warwick ve İmperial Üniversitelerine gider. Buna artı olarak geçen her beş yıl içerisinde, bu öğrencilerin çok başarılı bazıları Oxford ve Camridge gibi üniversitelerden iş teklifi almıştır.

Oxbridge Programı

Oxford ve Cambridge Üniversitelerinde yer alma yarışı oldukça yüksektir. Oxbridge Programı, bu üniversiteler için gerekli kabiliyetlere sahip olup başvurmak isteyen öğrencilere yardım için düzenlenmiştir. Bazıları Oxbridge mezunu olan Notre Dame personeli, bu öğrencilere kendilerini geliştirmelerine ve başvuru sırasında izlemeleri gereken konularda yardımcı olur. Tümüyle bedava olan bu yardım için öğrencilerden sadece kendilerini buna tamamıyla konsantre olmaları ve bazı boş zamanlarını bunu için feda etmeleri istenmektedir.

Leeds Üniversitesi

Leeds İngilizce Lisans Okulu okulunda dillerini geliştiren öğrencilerin çoğu Leeds Üniversitesine geçiş yapar. Bunun sebebleri söyledir;

1904 yılında kurulmuş olan Leeds Üniversitesi Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerden biri olmakla beraber, dünyada da eğitim ve araştırma çalışmaları faaliyetlerinden ötürü oldukça ünlüdür. Yaklaşık 130 değişik ülkeden 30,000’den fazla öğrencinin ilk tercih olmuştur. Birleşik Krallığın ikinci en büyük üuniversitesi olmakla beraber 700’ün üzerinde lisans ve 400’ün üzerinde yüksek lisans olanağı tanımaktadır.

Leeds Üniversitesi dünyanın dört bir yanında 600’ün üzerinde enstitü bağlantısı olan gerçek bir uluslararası üniversitedir. Her yıl 5,000’in üzerinde yabancı öğrenci burada eğitim almaya gelir. Tek bir yerde konumlanmış kampüs şehir merkezine 10 dakikalık yürüyüş mesafe uzaklığındadır. Böylece öğrenciler için yörel servis ve tesislerden yararlanmaları, coşkun şehir yaşantısı ile iç içe olmaları kolaylaşmıştır.

Leeds Üniversitesinin, Birleşik Krallık’ta en üst seviyede başarı ile yakalandığı 10 konu aşağıda gösterilmiştir.

· Engineering (Mühendislik)

· Medicine (Tıp)

· Pharmacy and Pharmacology (Eczacılık veEcza Bilimi)

· Physics (Fizik)

· Dentistry (Dişçilik)

· English (İngilizce)

· Geology (Coğrafya)

· Physics and Astronomy (Fizik ve Uzay Bilimi)

· Sociology (Sosyoloji)

Leeds Üniversitesi üç ana eğitim seçeneklerine sahiptir: Birinci diploma ön lisans, örneğin; BA (Edebiyat Fakültesi Mezunu), BSC (Fen Fakültesi Mezunu), Beng (Mühendislik Mezunu) veya Meng (Mühendislik Master ön lisans), ikinci diploma yüksek lisans, örneğin; bir Master derecesi veya Yüksek lisans diploması veya Yüksek lisans araştırma sertifika diploması, bir tez sunulduktan sonra dikkatle incelenmiş bir diploma, örneğin; Araştırma ve inceleme uzmanlığı, Filozofi uzmanlığı, veya bir doktorsal ödül, örneğin; Filozofi doktorluğu (PhD). Buna ek olarak, uluslararası öğrenciler Leeds’te üniversite ön lisans alt yapı eğitimi programı veya temel yapı programları üstüne eğitim alabilirler.

Uluslararası Temel Yapı Yılı

Uluslararası Temel Yapı Yılı, ülkelerinde liseyi bitirmiş fakat Birleşik Krallık ön lisans diplomasına başvuru için gerekli yeterliliğe sahip olmayan ve bu yüzden temel geliştirme için gerekli bir yıllık köprü yılını okuyacak uluslararası öğrenciler içindir. Bu yılı başarı ile tamamlayan öğrenciler istedikleri bir bölümün birinci sınıfına geçerler. Temel yapı yılını okuyan öğrencilerin genelde seçtikleri bölümler şunlardır; Sanat, İşletme, Dizayn, Mühendislik, Çifte Diploma, Performans ve bilim. 1989’dan beri 60’ın üzerinde değişik ülkelerden öğrenciler temel yapı yılını başarı ile tamamlayarak ön lisans programlarına geçiş yapmışlardır.

Master Programı

Leeds Üniversitesi bir çok değişik Master Program sunmaktadır. Alanınıza ve buna bağlı akademik deneyiminize dayanaraktan Master Programına geçebilmek için en düşük 6, 6.5 veya 7 IELTS ortalamanızın olması gerekmektedir.

leeds english language school fiyat listesi

Kategori : İNGİLTERE DİL OKULLARI, İNGİLTERE DİL OKULU FİYATLARI and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın